Przyjrzyjmy się cenie Bitcoin, cenie Ethereum i cenie XRP w tygodniu rozpoczynającym się 15 stycznia 2021 r. Oprócz podstaw, w celu oceny ogólnego nastroju polegamy w dużej mierze na analizie technicznej. Osiąga się to poprzez identyfikację kluczowych poziomów wsparcia i oporu, które traderzy i inwestorzy będą obserwować w krótkim okresie.

W czasie tego raportu, Bitcoin cena jest obecnie siedzi na $ 36.423

Jak przewidywano w analizie z zeszłego tygodnia, Bitcoin Code miał doświadczyć ostrej wyprzedaży. W ciągu ostatniego tygodnia bitcoin spadł o ok. 10,8% po mocnym początku do 2021 r. Największy cyfrowy zasób według kapitalizacji rynkowej nadal odnotował ~ 24% wzrost w ciągu ostatniego miesiąca.

Jeśli przejrzymy raport z zeszłego tygodnia, wspomniano, że analiza techniczna Bitcoin wykazała silny poziom wsparcia w okolicach 39000 USD. Głęboko wierzyliśmy, że BTC doświadczy gwałtownego cofnięcia się, jeśli ten poziom zostanie odrzucony . Teoria ta spełniła się, gdy BTC odrzuciło 35 000 $ i zostało w zeszłym tygodniu wyprzedane do poziomu około 32 500 $. Po przyzwoitym ożywieniu w ciągu tygodnia uważamy, że 35 000 USD będzie kolejnym poziomem wsparcia, który inwestorzy i handlowcy obserwują w perspektywie krótkoterminowej.

Możesz bardzo dobrze zobaczyć kolejną gwałtowną wyprzedaż, jeśli BTC odrzuci poziomy 35 000 $

Gdyby tak się stało, uważamy, że Bitcoin mógłby przetestować 29 300 USD w perspektywie krótkoterminowej. Wręcz przeciwnie, uważamy, że byki mogą zachować kontrolę, jeśli BTC pozostanie powyżej 35 000 USD. Jedyną nieatrakcyjną miarą w tej chwili jest ROC (stopa zmian) wyświetlana u dołu wykresu. BTC niedawno wkroczył na ujemne terytoria, co oznacza niedźwiedzi rozpęd.

W czasie tego raportu, Ethereum jest obecnie wyceniany na $ 1161 . Drugi co do wielkości zasób cyfrowy pod względem kapitalizacji rynkowej przekroczył w zeszłym tygodniu bitcoina, spadając o ~ 5% w porównaniu do sprzedaży bitcoinów o ~ 10,8% . Wśród aktywów cyfrowych o dużej kapitalizacji Ethereum nadal był odstający w ciągu ostatniego miesiąca. ETH odnotował ~ 82,8% wzrost w ciągu ostatnich 30 dni.